Gerbing.CZ - Elektricky vyhřívané oblečení
Obchodní podmínky

|_|- Nákupní košík
Sortiment
» zobrazit vše »
Obory
Informace

Novinky - zajímavosti - recenze


Gerbing CZ & SK - kontakty

Jak funguje naše oblečení
Proč je teplo důležité
Instrukce k zapojení oblečení
Péče a údržba oblečení
Záruka na produkty Gerbing

Nejčastější otázky (FAQ)
Slovníček použitých názvů,
symboly a jejich vysvětlivky

Orientační tabulka velikostí
Ke stažení - návody, formuláře, ceníky

Dopravné ČR/SK


Spolupracujeme s:Obecné instrukce k zapojení oblečení

Při nošení vyhřívaného oblečení Gerbing‘s budete v teple jako nikdy dřív.

Abyste si mohli užívat co nejvíce tepla ze svého vyhřívaného oblečení, dodržujte následující pokyny.

Přejeme Vám šťastnou cestu a mnoho příjemných zážitků v teple!

 

VAROVÁNÍ :

NIKDY NEPŘIPOJUJTE OBLEČENÍ GERBING’S K PALUBNÍ SÍTI NEBO AKUMULÁTORU S VYŠŠÍM NAPĚTÍM NEŽ 12V !!!

A) 1. ČLÁNEK V SYSTÉMU ZAPOJENÍ - Připojení k elektrickému zdroji energie 

Oblečení Gerbing’s je možné připojit i ke zdroji napětí menšímu než je 12V. V tomto případě ovšem nebude využitý maximální možný tepelný výkon, který články poskytují normálně při zapojení k napětí 12V.

Jako zdroj napětí, pokud není zabudovaný nebo součástí balení oblečení, lze použít: přenosný nebo osobní akumulátor; zabudovaný akumulátor v dopravním prostředku; auto-nabíječka nebo jiný transformátor s výstupním napětím 12V; vývod z palubní sítě: zásuvka typu BMW/Hella, zásuvka pro cigeretový zapalovač nebo jiný typ zásuvky pro který existuje připojovací kabel z katalogu Gerbing’s.

Připojení na osobní akumulátor

Osobní akumulátor se nosí za pasem v pouzdře nebo v kapse a pokud je z originál nabídky Gerbing’s, je vybaven standardním konektorem Gerbing, ke kterému se připojí přímo buď: regulátor teploty jednookruhový kapesní; nebo „3-polohový přepínač“; nebo přímo „Ypsilon kabel pro připojení ponožek či rukavic“. K osobnímu akumulátoru se zpravidla připojuje pouze jedno oblečení s malým odběrem a to např: rukavice, ponožky, bederní pás..

 

Připojení na akumulátor – vestavěný nebo přenosný

Připojení se provede pomocí „kabelu pro připojení k akumulátoru“, který je osazen 15A pojistkou. Při výběru a objednávce příslušenství z našeho katalogu prostudujte, zda tento kabel není součástí balení nebo je-li nutné ho objednat samostatně.

 

Při instalaci dodržte následující pokyny k instalaci připojení k akumulátoru:

1.       Odkryjte 12V akumulátor Vašeho motocyklu nebo jiného prostředku.

2.       Nejprve musíte odmontovat šroub a kabel záporného pólu. Při montáži „kabelu pro připojení k akumulátoru“ musíte nejprve namontovat šroub a kabel kladného pólu.

3.       Záporná svorka - mínus

1.      Vymontujte šroub, který drží zápornou svorku na místě. Záporná svorka je na vývodu akumulátoru označena znaménkem -.

2.      Najděte záporný vodič „kabelu pro připojení k akumulátoru“. Na záporném vodiči není připojena pojistka.

4.       Kladná svorka - plus

1.      Vymontujte šroub, který drží kladný kabel akumulátoru na místě. Kladná svorka je na vývodu akumulátoru označena znaménkem +.

2.      Najděte kladný vodič „kabelu pro připojení k akumulátoru“. Na kladném vodiči je připojena pojistka 15A.

5.       Nejprve namontujte zpátky šroub a kabel kladného pólu. Na konci „kabelu pro připojení k akumulátoru“je přípojný O-kroužek. Prostrčte šroub tímto přípojným O-kroužkem a utáhněte ho.

6.       Potom znovu připojte šroub a kabel záporného pólu. Na konci „kabelu pro připojení k akumulátoru“ je přípojný O-kroužek. Prostrčte šroub tímto přípojným O-kroužkem a utáhněte ho.

7.       Protáhněte „kabel pro připojení k akumulátoru“ levou stranou motocyklu. Dejte pozor, aby nedocházelo k odírání nebo přiskřípnutí vodičů mezi rámem a sedlem.

8.       Nechte zástrčku „kabelu pro připojení k akumulátoru“ viset několik centimetrů zpod sedla na levé straně.

9.       Pomocí plastových stahovacích pásků nebo elektrikářské pásky pevně přitáhněte vodič k rámu nebo jiným místům na motocyklu, aby se vodič nemohl hýbat.

10.   Důkladně překontrolujte, jestli jsou šrouby a kabely na akumulátoru správně zapojené a dotažené.

Připojení k vývodu z palubní sítě prostřednictvím normované zásuvky

Zásuvka např. typu BMW/Hella pro příslušenství u mnoha motocyklů je dostatečně silná k napájení vyhřívaného oblečení Gerbing‘s i když většina novějších modelů vyžaduje přímé připojení na akumulátor. Prodáváme upravenou zástrčku typu pro několik druhů normovaných zásuvek vývodů z palubní sítě, které nahrazují „kabel pro připojení k akumulátoru“k připojení k elektrickému systému motocyklu či jiného prostředku. Aktuální nabídka těchto připojovacích kabelů je v našem katalogu. Tyto přívodní kabely se připojují do zásuvky palubní sítě na jedné straně a na druhé straně k regulátorům teploty nebo k vypínači.

Upozornění: k napájení Vašeho oblečení vždy používejte originální připojovací kabely firmy Gerbing‘s. Tím zajistíte dostatečné napájení oblečení a pevné, bezproblémové připojení. Zástrčky Gerbing‘s se také nesmějí přepojovat a upravovat. Neoriginální kabely a zástrčky mohou být zapojeny jinak a oblečení značky Gerbing‘s nemusí s nimi fungovat nebo může dojít k jeho poškození nebo i zničení.

B) 2. ČLÁNEK V SYSTÉMU ZAPOJENÍ = regulace teploty = připojení regulátoru teploty

Vyhřívané oblečení značky Gerbing‘s je konstruováno k zajištění skutečného tepla dostatečného k tomu, abyste se cítili dobře při teplotách pod bodem mrazu. Proto musí např. při jízdě v neextrémních podmínkách existovat způsob, jak teplo regulovat a zároveň snížit odběr energie.

Při použití našeho vyhřívaného oblečení můžete používat několik způsobů regulace teploty:

-          jednoduchý vypínač: zapínáním a vypínáním vyhřívání regulujeme teplotu v oblečení

-          pro samostatné nošení ponožek nebo rukavic lze použít 3-polohový přepínač s regulací (VYP-1/2výkonu- 1/1plný výkon). Tento kabel se dá použít pouze pro regulaci buď ponožek nebo rukavic a připojuje se jedním koncem ke zdroji energie viz. instrukce článek A) a druhými dvěma konci přímo do ponožek či rukavic

-          pro většinu případů doporučujeme použít „regulátory teploty“, které Vám umožní nastavit si úroveň komfortu a užít si tepelnou pohodu, aniž byste museli vyhřívací systém manuálně ovládat.

 

Regulátory teploty

Regulátory teploty nabízíme ve dvou provedeních: regulátory kapesní a regulátory permanentní

 

Kapesní regulátor: je přenosný regulátor teploty, který se Vám vejde do kapsy nebo ho můžete připevnit pomocí suchých zipů např.k motocyklu nebo brašně na nádrži atp. Součástí balení našich kapesních regulátorů neníkabel pro připojení k akumulátoru“. Připojení ke zdroji energie řeší uživatel podle vlastní potřeby a způsobem viz. instrukce článek A)

 

Permanentní regulátor: je regulátor určený k zástavbě např. do motocyklu nebo jiného prostředku. U permanentního regulátoru teploty se řídící jednotka schová pod kapotáž nebo palubní desku a ovládací knoflík a kontrolka se montují do kapotáže, palubní desky nebo sedlových brašen. Nepokoušejte se stejným způsobem namontovat kapesní regulátor jako permanentní model! Součástí balení našich permanentních regulátorů je také „kabel pro připojení k akumulátoru Permanentní regulátor se připojuje ke zdroji energie podle stejného postupu jako „kabel pro připojení k akumulátoru“ viz. instrukce článek A)

 

Regulátory teploty se jedním koncem připojují ke zdroji energie a druhým koncem k oblečení. Nepřipojujte regulátory teploty k jinému napájecímu zdroji než je elektrický systém s napětím 12V, neboť může dojít k nesprávné funkci regulátoru, dokonce k jeho zničení a ztrátě záruky. Používejte pouze regulátory teploty značky Gerbing‘s, které zajišťují pevné připojení a správné fungování vyhřívání oblečení. Pokud při připojení na zdroj energie dojde k prohození vodičů (+) a (-) = regulátor nebude fungovat.

 

V naší nabídce jsou dvě varianty regulátorů teploty: regulátor teploty jedno-okruhový a regulátor teploty dvou-okruhový.

 

Regulátor teploty jedno-okruhový

Pokud na jedno-okruhový regulátor připojíme kompletní oblečení(bundu,rukavice,kalhoty,ponožky) regulujeme teplotu ve všech částech oděvu stejně. Doporučujeme jedno-okruhový regulátor použít pro regulaci teploty např. pouze pro kalhoty+ponožky nebo rukavice+bunda(vesta), ale jsou možné i jiné kombinace, které danému uživateli budou vyhovovat. Proto naše doporučení v tomto bodě není směrodatné.

Jednookruhový regulátor nabízíme ve variantě : „regulátor teploty jedno-okruhový kapesní“ a „regulátor teploty jedno-okruhový permanentní

 

Regulátor teploty dvou-okruhový

Dvou-okruhový regulátor teploty nám umožňuje komfortní ovládání teploty ve dvou blocích našeho oblečení. Můžeme tak teplotu zcela odděleně regulovat např. v dolní části těla (kalhoty,ponožky) a v horní části (bunda(vesta), rukavice). Opět ale existují i jiné kombinace, které danému uživateli budou vyhovovat.

Dvou-okruhový regulátor nabízíme ve variantě : „regulátor teploty dvou-okruhový kapesní“ a „regulátor teploty dvou-okruhový permanentní

C) 3. ČLÁNEK V SYSTÉMU ZAPOJENÍ- připojení vyhřívaného oblečení ke zdroji elektrické energie nebo regulátorům teploty

Vyhřívané oblečení Gerbing’s tvoří skutečný propojený systém , ve kterém jsou všechny jednotlivé části spojeny se všemi ostatními. Můžete mít např. na sobě bundu, rukavice, kalhoty a ponožky s pouze jediným připojením k akumulátoru. Pozor, ne všechny druhy oblečení mají vývody pro další součásti oblečení! Příklad: k vestě bez rukávů nelze přímo připojit rukavice. Proto při výběru oblečení věnujte pozozornost těmto detailům a případně si nezapomeňte doobjednat další potřebné propojovací prvky kabeláže.

 

Přímo ke zdroji energie (na „kabel pro připojení k akumulátoru“) lze pouze připojit ponožky nebo rukavice a to pomocí „kabelu s 3-polohovým přepínačem“. Tímto způsobem se dají ponožky a rukavice připojit i zároveň současně, k tomu je ovšem zapotřebí ještě  „rozdvojka“, kterou vložíme mezi dva „kabely s 3-polohovým přepínačem“(neboť jeden nestačí) a připojení k akumulátoru.

 

Naše oblečení a jeho doplňky doporučujeme připojovat k regulátorům teploty.

 

Bunda-vesta-kalhoty-rukavice-ponožky

 

Dlouhý vodič „označený i jako input“, který vede z bundy je napájecí kabel, který se připojuje ke kabelu od regulátoru nebo vypínače.

Kratší vodič „označený i jako accessory“, který vede z bundy se připojuje ke kalhotám. Pokud máte na sobě pouze kalhoty Gerbing‘s bez bundy, připojte šňůru od kalhot přímo ke kabelu od regulátoru nebo vypínače.

Rukavice se připojují ke konektorům na konci rukávů bundy. Pokud jsou rukavice objednávány samostatně nebo k vestě bez rukávů, připojují se pomocí „Ypsilon kabelu pro připojení ponožek nebo rukavic“, který není součástí balení rukavic. Tento připojovací „Ypsilon kabel“ se napojuje směrem k regulátoru.

Ponožky se připojují ke konektorům v dolní části kalhot uvnitř nohavic. Pokud jsou ponožky objednávány samostatně, připojují se pomocí „Ypsilon kabelu pro připojení ponožek nebo rukavic“, který není součástí balení ponožek. Tento připojovací „Ypsilon kabel“ se napojuje směrem k regulátoru.

Na podobném principu se zapojují do systému pomocí nabízených kabelových spojek i ostatní vyhřívané oděvy Gerbing’s nebo jejich doplňky. Připravili jsme pro Vás několik variant jak a pomocí čeho se lze připojit - podrobnosti zde.

 

Upozornění: pokud se připojujete jinak než prostřednictvím Gerbing‘s kabelů a regulátorů, vystavujete se při nesprávném zapojení rizika, že oblečení nebude fungovat nebo může dojít i k jeho zničení nebo dokonce k zapálení. Jiným zapojením než systémem Gerbing’s ztrácíte možnost naší poskytované garance. 

D) Odběr elektřiny

Fungování Vašeho vyhřívaného oblečení na optimální úrovni závisí také na stavu Vašeho elektrického systému.

1.       Pokud máte problém, zkontrolujte nejprve pevnost všech spojů a správné vedení a neporušenost izolace u všech vodičů. Zkontrolujte také pojistku.

2.       Systémy dobíjení akumulátoru u některých motocyklů neodebírají plné množství energie, pokud poklesnou otáčky, například při jízdě ve městě nebo při běhu naprázdno. Po příjezdu do města možná budete muset vyhřívání ztlumit.

3.       Elektrickou energii potřebnou k napájení Vašeho vyhřívaného oblečení spotřebovává i ostatní příslušenství. Sečtěte nároky na odběr energie a odečtěte je od špičkového výkonu Vašeho alternátoru (tento údaj můžete získat od prodejce nebo z příručky k obsluze). Například pokud je u Vašeho motocyklu k dispozici 280 wattů a 130 wattů je potřeba k provozu motocyklu, zbývá 150 wattů. To je dostatečný výkon k napájení bundy nebo vložky do bundy značky Gerbing‘s, které mají spotřebu 77 wattů. Vždy musíte sečíst veškerá elektrická zařízení, které hodláte do palubní sítě zapojit, aby nedošlo k jejímu přetížení nebo dokonce poškození.

4.       Pokud používáte naše vyhřívané oblečení spolu s přenosným zdrojem (akumulátor bez průběžného dobíjení z alternátoru), můžete si spotřebu spočítat z tabulky v sekci "nejčastejší otázky". Výkon spotřeby udaný v technických parametrech našich produktů je v režimu plný výkon. Na plný výkon topí naše oblečení zpravidla na samém počátku, kdy se zahřívá. Později pomocí regulátoru napětí teplotu snižujeme a tím se snižuje i odběr z akumulátoru a dá se říci, že tak klesá i samotná spotřeba. Díky spínanému regulátoru nás ponožky z 4,5Ah baterie budou hřát třeba až 6-8 hodin.

E) Nošení vyhřívaného oblečení Gerbing‘s

To, jak své vyhřívané oblečení nosíte spolu s ostatním oblečením, může buď zvýšit, nebo snížit Váš celkový komfort. Pro získání maximálního hřejivého efektu dodržujte následující doporučení.

1.       Vložky do bundy, vložky do kalhot a vesty fungují nejlépe, když se nosí pod oblečením odolným vůči větru. Vítr odnáší teplo pryč.

2.       Naše svrchní oblečení je vůči větru odolné díky urethanové a teflonové vrstvě na tkanině.

3.       Pod oblečením Gerbing‘s noste nejlépe jenom jednu vrstvu.

4.       Pokud je venku opravdu zima, pomůže Vám ke zvýšení hřejivého efektu nepromokavé oblečení, které ještě více chrání před větrem.

 

Gerbing.CZ - Elektricky vyhřívané oblečení
© 2024 LPW s.r.o.